Zdekoduj VIN motocykla za darmo z Moto-trade.pl

Sprawdzanie historii pojazdu w Centralnej Ewidencji Pojazdów dostępnej na stronie https://historiapojazdu.gov.pl/ jest coraz bardziej popularne. Sprawdzenie danych motocykla może uchronić cię przed wieloma nieprzyjemnościami, których mógłbyś doświadczyć kupując motocykl niewiadomego pochodzenia. Za pośrednictwem tej platformy możesz sprawdzić dane pojazdu zarejestrowanego na terenie kraju, ale także dane tych pojazdów (w tym oczywiście motocykli), które zostały sprowadzone z za granicy albo dopiero zamierzamy je sprowadzić.


Historii pojazdu w Centralnej Ewidencji Pojazdów to bardzo przydatne narzędzie, z którego możesz skorzystać bez ponoszenia jakichkolwiek opłat i bez wychodzenia z domu. Aby skorzystać z platformy musisz znać podstawowe dane motocykla takie jak numer rejestracyjny, datę pierwszej rejestracji oraz numer VIN.


Zdekoduj numer VIN motocykla

Sprawdź VIN pojazdu za darmo z Moto-trade.pl


Jak znaleźć numer VIN

Numer VIN najduje się na ramie motocykla, stąd potocznie numer VIN nazywany jest numerem ramy. Numer ten jest jedną z podstawowych informacji, które musisz znać aby sprawdzić pojazd w systemie historiapojazdu.gov.pl Zdarza się także, że numer VIN umieszczany jest na tabliczce znamionowej np. na wsporniku ramy silnika. Oczywiście, numer ten musi być zgodny z numerem, który znajduje się w dowodzie rejestracyjnym motocykla. Pamiętaj, że numer ten musi składać się z 17 znaków. Znaki te pozwalają zidentyfikować producenta pojazdu, a także sam pojazd. Zawierają także znak kontrolny i rok produkcji pojazdu. Co więcej, w ramach 17 znaków znajdują się dane o numerze seryjnym pojazd i oznaczenie fabryki.


Co oznacza numer VIN motocykla?

Numer VIN motocykla składa się z 17 znaków i zawiera w sobie takie informacje, jak:

  • WMI (World Manufacturer Identifier), czyli identyfikator producenta,
  • VDS (Vehicle Desciptor Section) identyfikator pojazdu,
  • znak kontrolny,
  • rok produkcji, oznaczenie fabryki i VIS (Vehicle Indicator Section), czyli numer seryjny pojazdu.

Nie kupuj kota w worku - Zdekoduj VIN motocykla i sprawdź co kupujesz

Nie będzie pewnie zaskoczeniem, że numer VIN motocykla jest odpowiednikiem numeru nadwozia występującym w samochodach. Dzięki znajomości podstawowych danych motocykla, w tym numeru VIN możesz dowiedzieć się czy motocykl jest kradziony, ilu miał właścicieli a nawet czy uczestniczył w wypadku. Oprócz tych informacji uzyskasz także wiedzę o stanie technicznym czy ilości przejechanych kilometrów podczas ostatniej kontroli. Zdekodowaniu numeru VIN przed zakupem motocykla może uchronić cię przed wieloma nieprzyjemnościami. Warto więc, poświęcić kilka minut na sprawdzenie motocykla przed jego zakupem - bezpłatnie i bez wychodzenia z domu.